Duşakabin Fiyatları ve Ustaları – Tamir ve Bakım

Duşakabin Fiyatları ve Ustaları – Tamir ve Bakım

Duşakabin Ustaları – Sivas Duşakabin Tamir

Duşakabin günümüz dünyasının banyolarımızda rahat bir ortam oluşturmak için bizlerin birer vazgeçilmezi haline gelmiştir. Çağdaş yaşamımızın konforundan ödün vermeyen bir ev dekorasyonudur. Banyolarımızdaki duşakabinler, evinizdeki bir odanın kuruluğu gibi konforlu ve kolay temizlenebilir bir ortamı sizlere sağlamaktadır. Kurulum sayesinde banyonuz eskisi gibi uzun süreli nemli kalmayacaktır. Evinizdeki diğer eşyalar da örneğin; banyo dolabı, çamaşır makinesi gibi banyo içerisinde bulunan ürünleriniz nemli ortamın etkisinden etkilenmeyecek, nemli ve rutubetli bir ortamı hissetmeden eşyalarınızda daha uzun ömürlü bir kullanım bulabileceksiniz.

Duşakabin fiyatları ve ustalarına ulaşmak için hemen iletişime geç…

Sivas ta boya ustası için En uygun fiyatları şimdi al…

 

sivas duşakabin ustaları fiyatları tamiri

Banyolarımız artık günümüz teknolojisi sayesinde gelişen ve hizmet sunmaya devam eden tarzlarıyla farklı mekanlar olmaya başlamıştır. Her aile ortamının yaşadığı bir evde, banyonun ihtiyacı karşılayacak şekilde bir duşa kabine sahip olması her aile fertlerinin birer hayalidir. Bu hayal çokta uzağınızda değil. Sivas duşa kabin  ile birlikte tüm evlerde bütçenize uygun,kullanışlı, uzun ömürlü, istediğiniz tarzda ve banyonuza uygun bir duşakabine sahip olmak hayalden çıkıp  gerçek olacaktır. Sivas duşakabin kurumumuzla sizlere sunacağımız  hizmetlerle ve işçiliğimiz ile kaliteli ürünlerimizin banyonuzda yaratacağı rahatlığın keyfine varmak hiç de zor olmayacak.

Duşakabin Nedir?

Duşakabinler evlerimizde bulunan, her açıdan konforlu olmasını isteyeceğimiz banyomuzun dekoratif bir görüntüye sahip olmasını sağlayan kullanışlı banyo dekorasyonudur. Duşakabin bunun yanı sıra banyonuzda duş alırken etrafa sıçrayacak olan suları engeller, duş sırasında kabin içindeki sıcak havanın dağılmasını önler ve sizlere rahat bir duş ortamı sağlar. Her bütçeye her zevke ve her eve uygun değişik model ve seçenekleri mevcuttur. Banyonuzda bulunması banyodaki diğer eşyaların ve elektronik cihazlarınız da varsa, onlarında zarar görmesini engeller ve uzun ömürlü olmalarına katkı sağlar.

Yapısına, modeline,ölçüsüne, kullanılmış olan cam çeşidine, şekline, kapısına, ve teknolojik özelliklerine göre farklı çeşitleri vardır. Geniş bir  yelpaze alanında bulunan bu ürün banyolarınızda sizlere öncelikle rahat, konforlu ve pratik hizmet vermektedir. Duş sonrası temizliğinin gayet kolay yapıldığı bu ürünler tüm evlerde bulunması gereken bir banyo dekorasyonudur.

Duşakabin çeşitleri nelerdir?

Duşa kabinlerde çeşit olarak; kullanılan malzemeden, kabinin şekline, menteşe modeline göre birçok farklı çeşitleri mevcuttur. İsteğinize göre renk ve farklı tasarımlarla kendi duşakabininizi seçebilir ya da sipariş edebilirsiniz. Tüm bunlar duşakabinin çeşitlerini etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Şekillerine göre  sıralayacak olursak şöyledir;

  • Dikdörtgen
  • Kare
  • Yuvarlak
  • Oval
  • İki Duvar Arası
  • Kompakt

olarak banyonuzun düzenine göre 6 grupta inceleyebiliriz.

 

duşakabin ustalrı fiyatları tamiri

 

Başka bir çeşit olarak kapı şekillerine göre yapılan duşakabinlerdir. onları da şöyle sıralayabiliriz;

  • Sürgülü
  • Nokta Menteşeli
  • Boy Menteşeli

olmak üzere 3 grupta görebiliriz.

Boy menteşeli modelinde kapı boydan boya tam menteşelidir ve açılır kapanır tarzdadır. Nokta menteşeli duşa kabinde kapı açılır kapanır tarzda olup menteşeleri biraz daha küçüktür ve kapıyı iki noktadan tutma özelliği vardır. Sürgülü duşakabinde ise kapılar oluşturulan profile bir rulman yardımıyla tam ve düzgün bir şekilde oturtulur ve kapı kaydırılarak açılıp kapatılır. Tüm bunların haricinde tercihe göre de duşakabinler cam çeşitlerine göre de ayrılır. Klasik ve temperlenmiş camlar olarak çeşitleri mevcuttur.

Duşakabin Kurulumu Nasıl Yapılır?

Duşakabin kurulumunda üretici firmanın bizzat evinize gelerek montaj yapması kurulum aşamasındaki en önemli başlangıçtır. Çünkü ustaların işlerini büyük bir titizlikle yapması, kullanacağınız duşakabinin hatasız ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır. Kurulumda bir diğer en önemli husus köşelerin itinalı bir şekilde ve ustalıkla silikonlanması gereklidir. Kurulumu bittikten sonra alt küvet ayaklarını dengeli bir şekilde sabitlemek gereklidir. Daha sonra teraziye alınıp usta gözüyle nasıl göründüğü incelenmelidir. Dengesizkurulum yapılırsa, zamanla dengesini kaybederek kullanılmaz bir hal alır. Özellikle köşe modelinde duvar arasına tam olarak oturtulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Kurulumunda kullanılacak olan silikonun su geçirmez özelliğinin olması şarttır. Çünkü zamanla eriyen klasik silikonlar bir süre sonra duşakabinin kenarlarından sızdırma yapabilir.

Duşakabinde bir süre kullanımdan sonra eğer çatlaklar meydana geldiyse müdahale etmeden üreteci firmayla irtibata geçmelisiniz. Bu husus önemlidir çünkü yapılacak yanlış bir uygulama daha büyük aksaklıklara yol açabilir.

Kurulum aşamasında uygulanacak tüm aşamalar titiz bir çalışmayla itinalı bir şekilde tamamlanmaktadır. Su sızdırma işlemeleri kontrol edilerek ve tam bir dengede olmasına dikkat edilerek kurulum tamamlanır.

Duşakabin Tamiri ve Bakımı

Duşakabin tamirinde işinde usta personelimizin çalışmalarıyla yaptığımız işte memnun kalacaksınız. Kapı sürgüsünde, rulmanlarda yada silikonlarda meydana gelen pürüzleri ustalar En ince ayrıntısına kadar düşünmelidir.  Gerekli tüm önlemleri de alarak uzun ömürlü kullanılmasına yardımcı olacak şekilde tamirlerini titizlikle sonlandırmalıdırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
İnşaat Teklifleri İletişim
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?