Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Evinizin duvarlarını süsleyen renk renk desen desen duvar kağıtları son dönemde daha da popüler bir hale geliyor. Duvar kağıdının boyaya göre pek çok avantajı bulunuyor. Öncelikle renk ve desen çokluğu boyadan bir adım öne geçiriyor. Bunun dışında kolay temizlenmesi, kolay değiştirilmesi, pek çok seçenek olması da duvar kağıdının avantajlarından sayılıyor. Duvar kağıdı ayrıca kolay uygulanışı ile de boyanın önüne geçiyor. Duvar boyası zorlu boyanma süreci ile sorunlar yaratabiliyor. Hem kokusu hem de kuruma süreci ile duvar boyası zahmetli olabiliyor. Duvar kağıdı ise boyaya göre daha kolay uygulanıp hızlı bir şekilde kullanım için hazır olabiliyor.

duvar_kumasi_katalog Duvar kağıdı Fotoğraflarını buradan inceleyebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Uygulama Aşamaları

  • Duvar kağıdı yapılmadan önce uygulama yapılacak bölgenin temiz ve pürüzsüz olması gerekir. Sıva yapılmamış pürüzlü duvarlarda duvar kağıdı istenilen sonucu vermeyecektir. Aynı zamanda uygulanacak yüzeyin temiz de olması gerekir.
  • Uygulama yapılacak yüzeyin öncesinden pürüzsüz hale getirilmesi gereklidir. Eğer yüzeyde önceden yapılmış bir duvar kağıdı varsa bunun da çıkarılması gerekir.
  • Daha sonra yapıştırma işlemlerine başlanır. Burada kullanılan materyaller değişiklik gösterebilir. Kendinden yapıştırmaları olan duvar kağıtları da vardır. Bunların uygulanması daha kolaydır. Eğer kullanacağınız kağıtlar kendinden yapıştırmalı değil ise uygun yapıştırma uygulamaları ile yapıştırma işlemleri tamamlanabilir. Özellikle de kabartmalı ve sert dokulu duvar kağıtlarında daha kuvvetli ve özel yapıştırıcılar kullanmanız uygun olacaktır. Uygun yapıştırıcı kullanılmadan yapılan işlemler kalıcı olmayacaktır ve ileride sorun çıkaracaktır.
  • Duvarınız için bu uygulamaları yaparken mutlaka yanınızda kesme, düzetme gibi uygulamalar için aletler bulunmalıdır.
  • Duvar kağıtları için uygun olan yapıştırıcıyı hazırlama aşaması oldukça önemlidir. Yapıştırıcıdaki herhangi bir hata direkt olarak uygulamanıza yansıyacak ve uygulama sonucunuzu olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle yapıştırıcının iyi karışması, ıslaklığının ideal düzeyde olması, uygun yapıştırıcı kullanılması oldukça önemlidir.
  • Duvar kağıtları uygulanırken desenlerin birbiri ile doğru denk gelmesi de önemlidir. Bunun için kağıtların arka tarafındaki göstergeleri takip edebilirsiniz.
  • Duvar kağıtlarının kuruma aşamasında pençelereler ve kapılar kapalı olmalıdır. Kağıtlar rüzgardan etkilenmeden kendiliğinden kurumalıdır.

Duvar Kağıdı Modelleri

İş duvar kağıdı seçimine gelince sayısız renk ve desende duvar kağıtları karşımıza çıkmaktadır. Siz de biraz araştırma ile en güzel duvar kağıtları arasından dilediğinizi seçip duvarınıza uygulayabilirsiniz. Duvar kağıtları duvarınızı hem şık hem de modern gösterecektir. Evinizin her odasında farklı desen ve modelde duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Moda her konuda olduğu gibi duvar kağıtlarında da her sene değişmektedir.

Duvar kağıtlarının en çok kullanıldığı yerlerden biri de çocuk odalarıdır. Özellikle renkli duvar kağıtları buralarda çok kullanılır. Renkli, desenli, cıvıl cıvıl duvar kağıtları çocuklarınızın odalarını renklendirecek ve neşeli bir hava katacaktır.

Oturma odalarında kullanılan duvar kağıtları ise daha sade olmakla beraber yine pek çok çeşitte üretilir. Farklı bir tasarım isteyen kişiler ise oturma odalarının her bir duvarında başka desen ya da renkteki duvar kağıtlarını tercih edebilir. Özellikle son zamanlarda doğal renkteki ve desendeki duvar kağıtları oldukça popülerdir.

Son zamanlarda popüler olan bir diğer duvar kağıdı çeşidi de siyah duvar kağıtlarıdır. Bu tarz tamamen siyah duvar kağıtları ile evinize hem modern hem de farklı bir hava katabilirsiniz. Duvar kağıtları seçiminde trendleri takip etmek de oldukça önemlidir.

Duvar Kağıdı Ustaları

Çoğu duvar kağıdı evde kolaylıkla uygulanabilecek şekilde yapılsa da bazı kişiler daha düzgün bir uygulama için ustaya ihtiyaç duyabilir. Duvar kağıdı ustaları evinizdeki duvar kağıtları uygulamalarını kısa sürede en düzgün şekilde yapacaktır. Doğru bir usta size hem hızlı hem de düzgün bir hizmet verecektir. Duvarlarınız bu ustalar sayesinde hemen bir gün içerisinde hazır olabilir. Uygun bir duvar kağıdı ustasını çevrenizden kolaylıkla bulabilirsiniz.

duvar_kumasi_katalog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
İnşaat Teklifleri İletişim
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?