Isı Yalıtımlı Boya Nedir? Yalıtımdan Önce Bilmelisiniz

Isı Yalıtımlı Boya Nedir? Yalıtımdan Önce Bilmelisiniz

Isı Yalıtımlı Boya Nedir?

Her açıdan yüzümüzü güldüren ısı yalıtımlı boya, binalarımızın birer vazgeçilmezi haline gelmiştir. Diğer birçok ısı yalıtım ürünlerine göre daha uygun maliyete sahip ısı yalıtım boyası istediğiniz olanaklar sunar. Bu boyanın büyük avantajı tasarruftur.

Binalarınızın ve oturduğunuz ev açısından yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Daha uygun fiyata ve kolay iş gücüyle kar edebileceğiniz bir üründür. Diğer yalıtım ürünlerine göre maliyeti oldukça düşüktür.

Isı yalıtımlı boya içerisinde bulunan maddeler sayesinde dışarıdaki sıcak veya soğuk havayı bir ayna görevi gibi geriye yansıtarak içeri nüfuz etmesini önler. Tüm bunların yanında sadece ısı değil, su ve ses yalıtımını sağlamaktadır.

 

Borpoint Isı Yalıtımlı boya almak için buradan bizim ile iletişime geçebilirsiniz…

 

ısı yalıtımlı boya yok
Isı yalıtımlı boya yokken

Isı yalıtımlı boyalı Çatı zemini

Borpaint Isı Yalıtımlı Boya Nedir?

Borpaint yerli üretim olup Türkiye’de ve bir çok ülkede teknik özelliklerinden dolayı çok ilgi görmesi firmamız tarafından gurur verici bir duygudur. Termonem marka borpaint bor katkılı ısı ses su yangın izolasyonu sağlayan %50 sıcaklık sağlayan soğuk havayı iletmeyen kullanımı pratik bir üründür.

 

borpoint Isı yalıtımlı boy borpoint Isı yalıtımlı boy

Borpaint ısı yalıtımlı boya her açıdan kullanışlı çevre dostu bir üründür. İçerisinde kullanılan bor madeni sayesinde önemli ölçüde tasarruf ve yalıtım sağlamaktadır. Doğayla uyumlu bir üründür ve aynı zamanda güçlü bir ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu sayede binanın içerisine yazları sıcak hava, kışları soğuk havanın girmesini engeller. Böylece yüksek oranda enerji tasarrufu ve ısı konforu sağlar. Kullanılan alanda güçlü ve dayanaklı bir yalıtım imkanı oluşur.

Borpaint borlu ısı yalıtım boyası, en fazla değer verilen insan sağlığına hiçbir şekilde zararı dokunmamaktadır. Temiz olan her türlü yüzeye gönül rahatlığı ile kolayca uygulanabilir. Bu sayede yaşamınızdaki konforun en üst seviyelere ulaştığının farkına varacaksınız.

Düşük maliyet imkanı sunan Borpaint ısı yalıtım boyası, uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlar. Tamamen doğal ürünlerden üretilmiş olan bu boya, soğuk veya sıcak sudan etkilenmemektedir. Aynı zamanda toz, kirli hava, böcekler veya haşereler boyanın deforme olmasına zemin hazırlayamaz. İçerisinde kimyasal maddeler bulunmadığından kansere neden olacak etkiler oluşmaz.

Uzun ömürlü bir kullanımı olan Borpaint ısı yalıtım boyası, belli bir zaman geçtikten sonra bozulma veya küflenme gibi durum yaşanmaz. Dayanıklı ürün olan bu boyada çürüme, paslanma, lekelenme, korozyon ve zaman içerisinde deforme olma gibi olaylar gözlenmez. Binaların hem iç hem de dış yüzeylerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yangın gibi doğal afete karşıda yalıtımı bulunur. Bunun yanı sıra ısı, ses ve su yalıtımını da sağlayarak konforlu, güvenli ve hesaplı bir yaşam sunar.

 

Borpaint Boya Çeşitleri Ve Faydaları

Üretimi bize ait olan ürünümüz inşaat fuarlarında gerekenin üzerinde fazlaca ilgi görmüştür. Kısa bir sürede bir çok ülkede ürünlerimizin nem küf yangın  ısı ve su yalıtımı olarak çok ciddi dönüşlerinin olacağından eminiz.

Termonem borpaint işi yalıtımlı boyamız 4 gurup da toplanır;

1- Isı yalıtımlı boya iç ve dış cephelerde kullanılır.

2- Tüm çatılarda ve teraslarda zeminler için %100 su yalıtımı, %50 ısı yalıtımı sağlar.

3- Yangın çıkma ihtimali olan yerler için yangın yalıtımlı boya kullanılır.

4- Isı yalıtımlı sıva, dış cephe ve iç cephede kullanılır.

Yangına karşı 120 dakikalık test sonucu başarılı olmuştur. Hiç bir şekilde yanmamıştır.

Borpaint’in en büyük özelliği işi iletkenlik derecesi 0.021’dir. Aynı zamanda %100 su yalıtımı sağlar.

   Nem küf önleyici zemin oluşturur. Yalıtım ve izolasyon olarak mevcut yapılan bir çok işleme gerek kalmadan direk rulo fırça yardımıyla sürülerek yapılan boya işlemidir. İç cephede 1 veya 2 kat dış cephede tek kat sürülür. Özellikle dış cephede iskeleye malzeme taşınması o malzemelerin cepheye yapışması, sıvanması, dübel atılması gibi işçiliklere son veriyoruz. Böylece işçilik maliyeti fazladan iskele kirası vermeden kurtuluyorsunuz.

ısı yalıtımlı boya uygulanmış çatı
Isı yalıtımlı boya uygulanmış çatı

Bor Yalıtım

Borpaint doldurma, üfleme ve özel  püskürtme aletleriyle her tülü yüzeye kolayca uygulanabilir. Tamamen doğal maddelerden üretilmiş olan borpaint ısı yalıtımlı boya, içerisinde kesinlikle kanserojen madde içermemektedir. Tamamen çevre dostu bir üründür. Nefes alabilme özelliği sayesinde havayı iyi tutabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle doğaya özdeş bir üründür. Üründe zaman içerisinde paslanma, çürüme ve bozulma belirtileri görülmez. Nemli ortamdan etkilenip küf tutmaz. Doğal malzemelerden üretildiği için kullanım ömrü çok uzundur.

Boyada hacimsel kayıplar görülmediği için yangın, ses, ısı gibi yalıtım özelliklerinde herhangi bir bozulma yaşanmaz.

Her yüzey için uygun olan bor ısı yalıtım ürünü, uygulanacak yüzeye istenilen kalınlıkta ve yoğunlukta işlem yapılanabilme özelliğine sahiptir.

Neden Bor Yalıtımlı Isı Yalıtımı Yaptırmalıyız?

4 mevsim kusursuz performans sağlayan borpaint sizlere kalıcı çözümler sunmaktadır. Isı yalıtımı sayesinde binalarınıza uyguladığınız andan itibaren farkı sizlerde hissedeceksiniz. Borpaint ısı yalıtımı sayesinde yazın sıcağı, kışın soğuğu geçirmez özelliği ile konforun ve tasarrufun zirvesini yaşayabilirsiniz.

  • Sağlıklı huzurlu ve ferah bir ortam istiyorsanız eğer ısı yalıtımlı boya ile yaşam alanınızın keyfini çıkarın.
  • Evlerinizde rutubet ve nem yerine huzur olsun. Küf ve paslanmalara rastlamayın.
  • Konutlarınızla oluşacak olumsuz etkenlere, ısı yalıtım uygulamasıyla son verebilirsiniz.
  • Evlerinizi olumsuz etkenlerden koruyarak her türlü bakım ve onarımları en aza düşürebilir, masraflarınızı azaltabilirsiniz.
  • Bu ısı yalıtım uygulaması ekolojik dengeyi korumada kalıcı bir çözümdür.
  • Doğa dostu bu ürenle, geleceğe daha sağlıklı bir dünya bırakma yolunda büyük bir adımdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
İnşaat Teklifleri İletişim
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?