Mutfak Dekorasyonu – Mutfak Dekorasyon Ustaları

Mutfak Dekorasyonu – Mutfak Dekorasyon Ustaları

Mutfak Dekorasyonu İşleri Nedir?

Evlerimiz çoğumuzun vakit geçirmekten oldukça zevk aldığı, kendimizi en konforlu hissettiğimiz, mobilyasından, halısına, yatağından, sehpasına içerisinde yapmış olduğumuz tüm dekoratif seçimlerle kişiliğimizi yansıtan, özel alanlarımızdır. Evlerimiz içerisinde herkesin dikkatini çeken bölüm değişkenlik gösterebilir. Yapılan dekorasyonlar, salon dekorasyonu, mutfak dekorasyonu gibi, evin belli başlı kısımlarını çekici kılabilir. Bazısı battaniyesini çekip film izlemeye daldığından oturma odasını sevebilir. Bazısı ise spor yapmaktan hoşlandığı için eğer varsa evinin mini spor salonuna dönüştürdüğü garajını seviyor olabilir.

Son zamanlarda Covid -19 dolayısı ile evlerimize tıkılıp kalmış durumdayız. Bu zamanlarda diziler, filmler, kitaplar günden güne cezbediciliğini yitirirken küçükten büyüğe herkes kendini evlerinin mutfaklarına atmış durumda. Bazı insanlar yepyeni tarifler denemek isterler. Bir kısım insan ise yemek yapmayı öğrenmek için vaktinin mutfakta geçirmek istiyor. Hal böyle olunca, uzunca vakit geçireceğimiz alanların gözümüze hoş görünmesini ve estetik bir duruşa sahip olmasını isteriz. Bu noktada mutfak dekorasyonu konusu olaya dahil oluyor.

Tokat Mutak dekorasyon, mutfak dolap   Mutfak dekorasyon

Sivas ahşap dekorasyon ve Sivas mutfak tasarım yaptırmak için bizim ile şimdi iletişime geçin.

 • Özellikle Sivas ve çevre illerde mutfak dekorasyonu yaptırmak istiyorsanız sizler için özel ilgileniyoruz. Uygun fiyatlı teklifler almak ile işinizi yaptırmanıza yardımcı oluyoruz.

 

Mutfak dekorasyon ve mutfak dolapları yapıyorsanız da bizim ile iletişime geçebilirsiniz..

 

Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Mutfaklarda dekorasyon söz konusu olduğunda alanların değerlendirilmesi önemli bir kriter olmaya başlıyor. Mutfağınız içerisinde dolaplar, buzdolabı, masa, tezgâh, fırın vb. mutfak araç ve gereçleri yer kaplayacağından dekorasyon için yeterli alan kalmayacak olabiliyor. Kişilerden bazıları evlerinde salonunu ve mutfağını birleştirmeyi tercih ederek hem daha modern hem de daha ferah bir atmosfer yaratabiliyor. Açık mutfak modelleri genellikle evinde küçük odalara sahip bireylerin yapmayı tercih ettiği bir dekorasyondur. Açık dekorasyon ile birlikte geniş ve ferah bir alan elde edilmektedir. Dekoratif oluşunun yanı sıra size çalışabileceğiniz büyük bir alan oluşturur. Geniş mutfak dekorasyonlarında tercihler bitmiyor. Boş alan mevcut oldukça minimallikten yana kişiler boş alanları doldurmayı tercih etmezlerken dolu dolu dekorasyonları sevenler ise kişisel zevklerinin doğrultusunda pek çok dekoratif ürün seçebiliyorlar.

 

Mutfak Dekorasyonunda Renk Kullanımı

İçerisinde yaptığımız çeşitli seçimlerle şık bir görünüme kavuşturmaya çalıştığımız mutfaklarımızda renklerin kullanımı elbette önemli. Renklerle bir illüzyon yaratabilmek, dar ve küçük mutfak modelleri sahibi olan kişiler için daha mümkündür.  Dolaplar, tezgahlar ve mutfak araçları için açık tonlar tercih edilmesi gerekebilir. Beyaz mutfak dekorasyonu mutfağınızda renklerin gücü ile bu illüzyonu yaratmanız için biçilmiş bir kaftan. Minimallikten yana olanlar ise eğer geniş bir mutfağa sahipler ise ve dekoratif ürünlerle göz doldurmak istemezlerse koyu tonlarda tercihler yaparak mutfaklarını siyah rengin asilliğinin ışığında olduğundan daha küçük gösterebilirler.

dolap dekorasyon çeşitleri
dolap dekorasyon çeşitleri

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Mutfağınızın alanına/genişliğine göre renk seçimleri yapmanız oldukça önemlidir. Öncelikle bu kriterden yola çıkarak sonrasında diğer dekorasyon aşamalarına geçmeniz sağlıklı bir seçim olacaktır. Mutfak dekorasyonlarında, vintage, modern, geleneksel vb. seçenekler de mevcuttur. Kişiler, renkleri ve zevklerine göre mutfaklarını nasıl yaratmak istediklerine kısıtlı olmayan opsiyonlar yelpazesinde rahatlıkla karar verebilirler.

 

Modern Mutfak Dekorasyonu

 

Modern mutfak dekorasyonlarında genel olarak beyaz, altın, siyah gibi tonlar kullanılır. Diğer mutfak dekorasyonlarında ise genellikle kahverengi, hardal rengi ve siyah tonları oldukça rağbet görmektedir.

Vintage Mutfak Dekorasyonu

Bu dekorlar ile mutfağınız eskitme görünümüne kavuşur. Antikacılardan temin edebileceğiniz gerçekten eski eşyalarla donatabilirsiniz.

 

Geleneksel  Dekorasyonları

Geleneksel dekorasyonlarında hangi ırk veya milletten ilham alacağınız önemlidir. Örneğin geleneksel Çin mutfağına sahip olmak isteyebilirsiniz. Ejder motiflerinin, Uzak Doğu Asya motiflerinin ve genelde kırmızı, sarı renklerin hâkim olduğu bir dekor seçebilirsiniz.

sivas dolap dekorasyon çeşitleri

 

Mutfak Dekorasyon Ustaları Nasıl Çalışır?

Seçeceğimiz dekorun mutfağımıza uygulanmasında mutfağın oluşturulma sürecinde pek çok görev üstlenirler. Seçtiğiniz renklere göre badana işlemini hallederler. Sıva, betopan, kartonpiyer, kemer vb. işlerin de üstesinden gelmektedirler. Mutfak dolaplarınızın monte edilmesinde yardımcı olurlar.  Seçtiğiniz tezgâhın da oturtulması ve uzun yıllar boyunca konforlu kullanıma olanak sağlarlar. Seçtiğiniz dekoratif ürünlerin risk teşkil etmesi halinde bir yere sabitlenmesi gerekiyorsa (raf dolabı gibi) bu işlemleri yaparlar. Tezgahınız da bulunan musluk sisteminin zarar görmemesini sağlayarak işlemlerini yaparlar. Mutfağınızda önemli olan buzdolabı ve bulaşık makinası gibi cihazların tadilat edilmesi gerekir. Ustalar bu durumda nasıl konumlandırılması gerektiğine ve nasıl zarar vermeden çalışılacağına dikkat ederler. Tezgâhınız üzerinde kullandığınız led aydınlatmalar varsa bunlar için elektrik tesisatını çeker. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda mutfak dekorasyonu yapan ustaların işi sadece tezgâh veya dolaplar ile bitmiyor.

Dekorasyon işleri yapan ustaların görevlerini sıralayacak olursak;

 • Sıva, Badana
 • Monteleme (Dolap, raf vb.)
 • Tezgâh Kurulumu ve Sabitleme
 • Su Tesisatının Ayarlanması
 • Elektrik Tesisatını Çeker

En Hızlı Hizmet Verdiğimiz Şehirler;

 • Sivas
 • Malatya
 • Kayseri
 • Tokat
 • Ordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
İnşaat Teklifleri İletişim
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?