Tesisat Ustaları -Tesisat Ustası Bulun

Tesisat Ustaları -Tesisat Ustası Bulun

Tesisat Ustaları Teklif Al

Tesisat ustaları gerek elektrik gerekse mekanik tesisatların bakım onarım ve tamirlerini yapan nitelikli kişilerdir. Meydana gelmiş hasar ve sorunları ortadan kaldırmada, tecrübe ve ustalıkları ile faaliyet gösterir. İşinde titizlikle çalışan, sorunları en kısa zamanda çözüme kavuşturan ustalar, başkalarından hep bir adım öndedir. Böyle hizmet sunan kişilerle çalışmak, oluşan problemlerin çözümünde daha kaliteli işlerin yapılmasına yol açar. Tesisat ustaları bilgi ve tecrübeleri sayesinde yapacakları işlerde, oluşan sorunlara köklü bir şekilde çözüm sağlarlar.

Tesisat Konusunda ustaya ihtiyacınız var isi bize ulaşabilirsiniz….

Eğer tesisat ustası iseniz bizim ile çalışmak isterseniz iletişime geçiniz…

Tesisatçı Nasıl Çalışır

Yaptıkları her işte beceri ve yeteneğe sahip tesisat ustaları, ellerinden gelen işleri pratik bir şekilde çözüme kavuştururlar. Evlerde veya iş yerlerinde meydana gelen tesisat problemleri için ilk başvurulacak kişilerdir. Tüm bu özellikleri sayesinde her geçen gün ustalık seviyeleri daha da artmaktadır. Genel olarak iş alanlarında yaptıkları;

 • Tesisatta ortaya çıkan sorunları saptayabilirler.
 • Tesisatta oluşan arızaları en kısa zamanda çözüme kavuştururlar.
 • Yapacakları iş için duvarlarda ve döşemelerde gerekli alan oluştururlar.
 • Sorunlara kalıcı çözüm bulabilmek için elektronik cihazlardan yaralanırlar.
 • Genel olarak inşaat veya bina içlerinde faaliyet gösterirler.
 • Yaptıkları meslek adına alanlarında eğitim alırlar.
 • Belirli seviye geldiklerinde yanlarında çalışan kişilere işin gereklerini öğretirler.

Elektrik Tesisatı Ve Arıza Çeşitleri

Elektrikçi ustası ve elektrik tesisatı konusu günümüzde hızla gelişmişlik gösteren bir meslek grubudur. Gelişmekte olan bu sektör, yaşam alanımızda  oldukça ciddi ve tehlikeli bir iştir.

Elektrik tesisatı, elektrik gereçleri kullanılarak yapılan ve oluşturulan tesisat türüdür. Elektrik tesisatı nelerden oluşur;

 • Priz ve anahtarlar
 • Akım kabloları
 • Elektrik panoları ve kontrol araçları
 • Buat ve klemensler
 • Kablo kanalları,merdivenleri ve tavaları

İnşaat ve binalarda oluşturulan bu tesisatlarda zamanla arızalar meydana gelmektedir. Elektrikçi ustası tespit ettiği arızaları usta ellerle çözüme kavuşturur.

Elektrik tesisatlarında meydana gelen arızlar;

 • Sigorta arızları
 • Priz arızaları
 • Fiş arızaları
 • Anahtar arızaları
 • Duy arızaları
 • Buat arızaları

 

Su Tesisatı Ve Meydana Gelen Arızalar

Su tesisatı binalarda bulunan üç ana tesisat çeşitlerinden biridir. Mutfak, banyo, tuvalet olmak üzere su kullanımı yaptığımız tüm bölümlerin arkasında saklı olan tesisat türüdür.

Su tesisatı denilince akıllara gelen; muslukların, duş başlıklarının, kalorifer gibi tesisatların içlerinden geçen sıcak veya soğuk, temiz veya kirli suların oluşturduğu tesisat türüdür.

Evlerin veya iş yerlerinin tüm su ihtiyaçları bu yollarla karşılanır. Meydana gelen arızalarda, yanlış müdahaleler tesisata zarar verir. Oluşan arızalar önem taşıdığından işinin ehli su tesisat ustası olan işinde başarılı insanlara başvurmak gereklidir. Su tesisat ustası meydana gelen arızanın neyden kaynaklandığı sonucuna hemen varabilmektedir.

Bulunduğumuz yapılar açısından son derece önemli olan bu tesisat arızları ihmal edilmemelidir.

Su tesisatı arızaları şunlardır;

 • Kireçlenme: Yeterli miktarda arıtılmayan sular fazlaca kireç birikimine neden olur. Her geçen gün artan bu kireç miktarı aynı oranda su borularına zarar vermektedir. Zamanla biriken bu kireçler bir tek su tesisatına zarar vermekle kalmaz, evimizde kullandığımız beyaz eşyalara da zarar vermeye başlar. Hem su tesisatının hem de beyaz eşyaların ömrünü kısaltan bu kireçlenme, olumsuz sonuçlara yol açmadan önlem almalısınız.

 

 • Oksitlenme: İnşasının üzerinden uzun yıllar geçmiş olan bina içinde bulunan tesisatlar, zaman içerisinde oksitlenmeye maruz kalır. Bu oksitlenme sonucu borularda paslanma ve çürüme görülmeye başlar. Pas tutmuş, çürümeye başlamış bir boruda eskisi kadar dayanıklı olamaz. Böylelikle zamanla borularda çatlaklar oluşmaya başlar ve su sızıntıları meydana gelir.

 

 • Boruların Deformasyonu: Her şey gibi su tesisatı için kullanılan boruların da belli bir ömrü vardır. Zamanla deforme olan borular çürümeye başlar. Bu deformeler ve çürükler sonucu da çatlakların, sızıntıların olması da kaçınılmazdır.
 • Malzeme Hataları: Tesisat düzeninde birçok farklı malzeme kullanılır. Bu malzemelerin özellikleri birbirlerinden farklıdır. Özellikle plastik madde içeren malzemeler, demir içerikli malzemelerden daha dayanıksızdır. Dayanıksız olan malzemeler sonucu tesisatta bazı arızaların oluşabilir.
 • Üretim Hataları: Yeni taşındığınız bir evde su tesisatı konusunda sorun yaşamanızın sebebi, üretim hatası olan parçaların kullanılmış olmasıdır. Her ne kadar dikkat edilmesi gereken bir konu olsa da, hatalı üretimler piyasaya sürülmektedir. Bu hatalar sonucunda da tesisat sisteminiz olası zararlara maruz kalır.

Kombi Bakımının Önemi  Ve Tamiri – Kombi Tesisat Ustaları

Evlerde kullandığımız kombilerin, kış aylarında kullanımlarında artış görülür. Uzun süre kullanılmayan kombilerin bakımları periyodik bir şekilde yapılması gereklidir. Bakımı aksatılan kombilerde farklı sorunlar görülmeye başlar ve işlevini yerine getiremez. Bu durum kullandığınız kombinin ömrünün kısalmasına neden olur. Bakımsız kalan kombiler zamanla çalışmamakla kalmayıp, telafisi olmayan problemlerin çıkmasına zemin hazırlar. Bu durumları yaşamamak için düzenli bakım yapılmasında fayda vardır.

Bu evrede yetenekli kombi bakım ustası her türlü tamir ve bakım konusunda tecrübe sahibidir. İşinin ehli kombi bakım ustası gerekli bakımları yaptıktan sonra kombilerinizde sorunsuz kullanıma devam edebilirsiniz.

Kombiler doğalgaz ile çalıştıklarından dolayı bilinçli ve titiz kullanılmalıdır. Gerekli tedbirleri alarak çalışan doğalgaz tesisat ustası işinde profesyonel çalışır. Her açıdan bakımlarını eksiksiz tamamlayan  doğalgaz tesisat ustası gereken uyarıları yapar. Olası tehlikelere maruz kalmamak için periyodik bakım şarttır.

Tesisat Ustaları Şofben Bakımı Ve Aşamaları

Sıcak su elde etmek için kullandığınız şofbenlerin bakımları en z yılda bir ya da 2 kez yaptırılması şarttır. Şofben bakımı güvenliğiniz bakımından önemlidir.

Yapılan bakımlar dahilinde arızalar tespit edilmesi gereklidir. Rastlanılan arızalar sonucu şofben onarılır, ayarları yapılır ve kullanıma hazır hale getirilir. Detaylı temizliği de yapıldıktan sonra son kontroller gerçekleştirilir.

Şofbene yapılan yıllık bakımlar sayesinde cihazınızda sıcak su sorunu ve başka bir arıza sorunuyla karşılaşmayacaksınız. Yapılan bu bakımlar sayesinde de enerji tasarrufu sağlamış olacaksınız.

Şofben Bakımının Aşamaları

 • Şofben bakımında ilk yapılması gereken yanma ve gaz devrelerinde bulunan contaların sızdırmadıklarından emin olunması gerekir. Şofbenin genel durumu, gereken kontrol aşamalarından geçmesi gereklidir.
 • İçinde bulunan parçaların temizliği yapılmalı ve arızaları parçalar değiştirilmelidir.
 • Daha sonra ateşleme elektrodunun kontrollerinin yapılması gereklidir.
 • Hava ve gaz borularının ne durumda olduğuna göz gezdirilir, herhangi bir tıkanıklık var mı tespit edilir. İhtiyaç halinde titiz bir temizlik yapılarak tıkanıklık giderilir.
 • Tüm bakımlar tamamlandıktan sonra, şofbenin sağlıklı ve verimli çalışıp çalışmadığı test edilmesi gereklidir.
 • Sorunsuz bir şekilde bakımı tamamlanan şofbenlerin standart bakımlarının geciktirilmemesi gereklidir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp Aç
İnşaat Teklifleri İletişim
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?