Tokat Kiralık Daire Bulmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Tokat Kiralık Daire Bulmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Tokat Kiralık Daire Bulmak

Tokat Kiralık Daire İlanlarını Buradan İnceleyebilirsiniz…

 

İnşaat Teklifleri ile birlikte Tokat kiralık ev arayışında olanlar için Tokat merkez de tam da size uygun daireler bulmak artık zor değil. Tokat, merkez ilçesi ve diğer ilçeleri kiralık ya da satılık daireler bulmak adına avantajlı bir şehirdir. Tokat merkez birçok imkanlar için rağbet gören bir yerleşim yeridir. Merkezde ya da çevre mahallerinde kiralık veya satılık daire bulmanız alternatifler arasındadır. Tercihleriniz ve öncelikleriniz adına en uygun eve ulaşmanız kaçınılmazdır.

Tokat satılık daire veya Tokat kiralık ev düşünenler için  şehrin merkezinde yer alan Karşıyaka mahallesi, Perakende mahallesi, Esentepe mahallesi, Yeşilırmak mahalleleri en çok rağbet edilen yerler arasındadır.

İl  sosyal ve kültürel etkinlikler açısından her anlamda olanak sağlamaktadır. Bunun yanında sağlık ve eğitim alanında diğer birçok şehre göre ileri seviyededir. Gaziosmanpaşa bulvarı ve çevresi hareketliliği ile dikkat çekmektedir. Bulvara yakınlık sayesinde kiralık daire adına önemli kriterler bir aradadır. Tokat merkezde bulunan daireler fiyatları geniş bir aralıkta yer alır. Tercihlerinize, isteklerinize ve bütçenize uygun fiyatlarda konut sahibi olmanız mümkündür.

Tokat’ta Satılık / Kiralık Daireler Nerede?

Tokat şehrinin muhteşem şehirleşmesi ve ihtişamıyla kiralık daire konusunda farklı özeliklere sahip evlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehrin konumu ve yerleşimi itibarıyla kriterlerinize uygun konutlar elit mahalleler arasında sıralanmıştır.

Tokat merkezde pek çok lise, ortaokul ve ilkokul gibi eğitim yuvaları mevcuttur. Bu kriterleri düşünenler için rağbet gören yer Derbent mahallesidir. Bu mahalle gibi Karşıyaka, Alipaşa, Esentepe, Topçam ve Yeşilırmak mahalleleri de avantajlı konumdadır.

İl sağlık imkanları açısından da önemli bir yere sahiptir. Devlet hastanesinin, üniversite hastanesinin ve özel hastanesinin bulunduğu bu ilde yaşama ve barınma koşulları rahattır. Durum böyle olunca kiralık dairelere ilgi daha çok duyulmakta.

Tokat Eşyalı Daire

Tokat’ta öğrenim gören öğrenciler adına birçok yerde faklı seçeneklerde eşyalı konutlar mevcuttur. Gerek üniversiteye yakınlığı ile gerekse merkeze yakınlığı ile pek çok alternatif seçenekler bulabilirsiniz.

Ev taşımak veya eşya döşemek için ile uğraşmak istemiyorsanız eşyalı kiralık daire seçeneklerini gözden geçirmeniz gereklidir. kendiniz için olmazsa olmaz dediğiniz kriterlerinizi belirleyin. Kendinize bu yolda bir yol haritası hazırladıktan sonra farklı ev olanaklarına yönelmeniz gereklidir. Yerleşeceğiniz dairede hangi eşyaların tam hangi eşyaların eksik olduğunu iyi gözlemlemeniz lazım.

Eksik mobilya, beyaz eşya, ev gereçleri olan daireyi tutmadan önce anlaşma koşullarını gözden geçirin. Gerekli ev eşyalarının olmadığının farkına varmışsanız eğer ev sahibi ile anlaşmanızı gözden geçirmeniz gerekir.

Ev Kiralarken Dikkat Çeken Hususlar

  • Öncelikle tutacağınız evin fiziki durumunu gözden geçirin.
  • Evin duvarlarında ve döşemelerinde gördüğünüz hasarlara dikkat çekmeniz gerek.
  • Banyo ve mutfak kısmında eksik olmamasına dikkat edin.
  • Bozuk tesisat ve boya ihtiyacı olan evler için gayrimenkul ev sahipleriyle ayrıntılı anlaşmalar yapmalısınız.
  • Kiralanacak dairenin güvenliğinden emin olun.
  • Evin balkon ve pencerelerinde korunakların olması önemlidir.
  • Apartman ve daire hakkında önceden bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.
  • Aparman yöneticisi ya da komşularınızla kuracağınız iletişim önemlidir.
  • Tutacağınız evin deprem riskinin ve binanın dayanaklık raporunun var olup olmadığını sorun.
  • Evde rutubet ya da nem birikimi var mı kontrol edin.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Aç
İnşaat Teklifleri İletişim
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?